Uraden naziv: Republika Kitajska 中華民國 Zhōnghuá Mínguó, bolj znana pod imenom Tajvan 臺灣. Politično nevtralen naziv, ki se zaradi spora glede suverenosti Tajvana med vladama Republike Kitajske in Ljudske Republike Kitajske uporablja v mednarodnih organizacijah je Kitajski Tajpej 中華臺北 oz. »Ločeno carinsko ozemlje Tajvan, Penghu, Kinmen in Matsu« 臺澎金馬個別關稅領域 v Svetovni trgovinski organizaciji (WTO).
Mednarodna oznaka: ROC (Republic of China)
Glavno mesto: Tajpej
Politični sistem: večstrankarska demokracija
Velikost: 35,808 km2 (glavni otok Tajvan 臺灣 skupaj z otočji Penghu 澎湖, Jinmen 金門, Mazu 馬祖 in ostalimi manjšimi otoki)
Lega: v osredju otoške verige zahodnega Pacifika. Od kitajske celine (province Fujian 福建) je oddaljen približno 160km.
Najvišje točka: Najvišja gora je Yushan 玉山 ali Žadova gora s 3952m, ki je tudi najvišja gora v Severovzhodni Aziji. Čez 200 gorskih vrhov je višjih od 3000m.
Prebivalci: 23.508,428 (2017)
Rast prebivalstva: 0.2% (2017)
Uradni jezik: standardna kitajščina (govorni jezik je večinoma “tajvanščina” 臺語Tâi-gí ki izvira iz Fujiana (Minnanyu 閩南語/Hokkien) kot tudi jezik etnične skupine Hakka (Kejiahua 客家話), medtem ko domorodci (16 uradno priznanih avtohtonih skupin) ohranjajo svoje lastne jezike).
Religije: Tajvan je ena najbolj pluralnih in tolerantnih družb na svetu s skoraj 2000 registriranimi verskimi organizacijami. Najbolj razširjeni veroizpovedi sta daoizem in budizem, ki sta med seboj tudi močno prepleteni.
BDP na prebivalca: 48,100 US$ (2017)
Denarna enota: novi tajvanski dolar (mednarodna valutna kratica je TWD, pogosta okrajšava NT$); 1 EUR ≈ 35 NT$
Čas: GMT/UTC + 8
Podnebje: subtropsko, od junija do oktobra so pogosti tajfuni
Klicna številka: + 886
Vizni režim: Vsi slovenski državljani lahko na Tajvan vstopijo brez vizuma in tam bivajo do 90 dni. Več informacij na strani www.taipei.at
Naše spletišče uporablja piškotke Google Analytics za spremljanje obiska z namenom izboljševanja spletišča. Z nadaljnjim brskanjem po spletišču soglašate z uporabo piškotkov.Strinjam se.